Повнокольоровий офсетний друк великого формату А0 та А1 у Києві

UA RU EN

 

Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

Трафаретний друк - що це?

Друкарня " Техніка" окрім послуг офсетного друку пропонує широкий спектор послуг з трафаретного (шевкотрафаретного) друку.

Трафаретний друк - це спосіб відтворення тексту і графічних зображень за допомогою трафарету - сітки з щонайтонших металевих, полімерних або шовкових ниток, - що виконує роль друкарської форми, тому спосіб іноді називають шовкографією.

Перед друкуванням на сітці за допомогою лаку або спеціальної емульсії створюють негативні зображення друкуючих елементів - лаком заповнюються осередки сітки поза зображенням, а в межах зображення осередку залишаються порожніми. При друкуванні фарбу наносять на трафарет і продавлюють спеціальним ножем (ракелем) через осередки на ділянках, що відповідають друкуючим елементам, в місцях пробільних елементів фарба затримується сіткою. При цьому на папір переноситься шар фарби, товщина якого у багато разів більше, ніж на відбитку при високому або офсетному друці. Тому зображення виходять яскравими, насичених кольорів. У поліграфії трафаретний друк застосовують для виготовлення етикеток, художніх репродукцій з картин, написаних масляними фарбами, плакатів, афіш, рекламних проспектів, книг для людей із слабким зором, для оформлення палітурок і суперобкладинок, причому друкувати можна на найрізноманітніших матеріалах.

1)

traf 1

 

 

 

 

 

2)

traf 2

 

 

 

 

 

 

 

3)

traf 3

Схема форми і відбитку трафаретного друку :
1 - трафарет; 2 - трафарет з фарбою; 3 - готовий відбиток;

а - друкуючі ділянки; б - пробільні ділянки; у - сітка;

г - папір; д - фарба; е - ракель

Шовкографія - це різновид трафаретного друку, в якому в якості матеріалу для виготовлення друкарської форми використовуються спеціальні полиэфирные, нейлонові або металеві сітки малої товщини з високою частотою розташування ниток.

Свою назву шовкографія узяла від англомовної назви патенту початку минулого століття на процес трафаретного друку "Silk Screen Printing" - дослівно можна перевести, як "друк шовковим ситом". Вважається, що цей спосіб друку виник далеко в давнину, але сучасного вигляду і повсюдну затребуваність технологія шовкографії набула вже в середині XX століття. Шовкографія, по суті - це вдосконалений трафаретний спосіб друку, замість терміну "шовкографія" в поліграфії часто використовується точніший -трафаретная друк.

Трафаретний друк відповідними фарбами може здійснюватися практично по будь-яких матеріалах: по паперу, пластику, ПВХ, по склу, кераміці, металам, тканинам, шкірі, дереву - друк на будь-якій поверхні. Самі фарби для трафаретного друку і шовкографії розрізняються за типом: водні фарби, сольвентные фарби на основі розчинників, фарби ультрафіолетового затвердіння, пластизолі, фарби з температурною фіксацією.

Завдяки технологічним особливостям шовкографія дозволяє друкувати як на плоских, так і на циліндричних поверхнях, тому сучасний трафаретний друк застосовується не лише в поліграфії, але і в текстильній, електронній, автомобільній, скляній, керамічній і інших галузях промисловості.

Можливий як прямий трафаретний друк, друк безпосередньо на запечатувану поверхню, так і перевідний, трансферний трафаретний друк, друк на проміжний носій з подальшим перенесенням на виріб.

Реклама на вітринах, зображення і написи на одязі, фірмові пакети з логотипом, ділення на вимірювальних шкалах приладів, позначення на лицьових панелях приладів, малюнки клавіш на плівкових клавіатурах, об'ємні наклейки на замовлення, виготовлення стикеров, емблеми шильдики - усе перераховане об'єднує одна технологія поліграфічного друку - це шовкографія.

Що ж загального в усіх перерахованих предметах? Схожість полягає в тому, що на ці вироби і матеріали дуже складно, а іноді, і неможливо, нанести напис або логотип, надрукувати зображення загальними поліграфічними способами. Для відбитку фарби з форми на запечатувану поверхню потрібно певний тиск, що практично непридатне, наприклад, при друці на тонкому, крихкому матеріалі. Шовкографії ж доступний не лише друк на будь-якій поверхні, але і нанесення товстого барвистого шару високої криючої здатності, що дозволяє перекривати будь-який кольоровий або чорний фон, а також наносити шовкографію, заповнювати шорстку і текстурну поверхню виробу.  Яндекс.Метрика       Украинский портАл   Rated by MyTOP